Výhody a nevýhody online seznamek

Již poměrně dlouho se běžné součásti života přesouvají také do internetového prostředí. Komunikace v online se přitom vyznačuje určitými specifiky. To platí také pro seznamování, hledání partnerů a seznámení se s nimi prostřednictvím inzerátů či profilů v online seznamce.
Podle odborníků existují tři typy seznamovacích aktivit online. Prvním z nich je online vztah navázaný za účelem nalezení partnera ať už pro vážný vztah nebo pro sex. Dále jde o povrchní flirtování a kybersex. Posledním typem vztahu je vztah sice hluboký, ale udržovaný pouze online. Již v případě, kdy dojde k nesouladu v představách obou aktérů o vztahu, který chtějí navázat, mohou nastat závažné potíže.

Online seznamky umožňují anonymitu

Značnou část výhod internetového seznamování tvoří charakteristika prostředí. Větší online seznamky většinou nabízí uživatelsky příjemné a přehledné prostředí, které navíc funguje ve většině případů na stále podobném a jednoduchém principu. Navíc jsou služby online seznamek až na výjimky bezplatné. Mezi další velké výhody online seznamek patří možnost nastavení vyhledávacích filtrů, které zúží nabídku partnerů na základě uživatelem zadaných kritérií a hledání potenciálních partnerů je tak rychlejší a efektivní. Výhodou, která souvisí s větší anonymitou uživatelů, je také to, že je možné s potenciálními partnery komunikovat prostřednictvím vzkazů v rámci seznamky, což znamená, že si uživatelé seznamek nemusí navzájem poskytovat e‑mailové adresy, telefonní čísla apod.

Riziko nepravdivých informací

Nevýhodou online seznamek je, že se k nim stále někteří lidé staví zdrženlivě až odmítavě a v souvislosti s tím se tam někteří zájemci o to seznámit se nikdy neobjeví. Jednou z největších nevýhod seznamování online a internetové komunikace vůbec je fakt, že i když máme svou představu o tom, s kým komunikujeme, skutečnost může být úplně jiná. Podle průzkumů mezi uživateli online seznamek je až 80 % respondentů toho názoru, že ostatní uživatelé na online seznamkách se prezentují ne zcela podle skutečnosti.
Podle jiného výzkumu 51 % respondentů sdělilo, že v některých skutečnostech neuvádí zcela pravdivé informace. Respondenti ale dodávají, že v naprosté většině případů nejde o snahu někoho poškodit či oklamat, ale spíš o způsob, jak co nejvíce zaujmout ostatní.
Můžeme tedy uzavřít, že seznamování prostřednictvím online seznamek má mnoho výhod, je však třeba si uvědomit, že je s ním spojené značné riziko v podobě uvádění nepravdivých informací. Toho mohou lidé zneužít i v případech, kdy nejde pouze o snahu zaujmout a přitom předejít zklamání u potenciálního partnera.

Další

Akce

Seznamka s kamarády a němčinou či angličtinou

Pokud si hledáte nové kamarády anebo životní lásku, spojte příjemné s užitečným a přijďte si procvičit, v letošním roce 2019, Čtěte více

Společenský večer

V úterý 19.2.2019 pořádáme od 19,00 hod. v restauraci Central Cafe na tř. kpt. Jaroše 20, Brno  SPOLEČENSKÝ  VEČER. Hrát Čtěte více

Pohodová párty pro singles

Večer s country kapelou Noví kaskadéři Kdy: úterý  19.12.2017 v 18,00 hod Kde: Central Café, tř. kpt. Jaroše 20, Brno Čtěte více

Více z akcí